KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12261034
nr 1226 1034
Gunilla Pontén
(f. 1929), Sverige
Blandteknik, "Flirt", collage, signerad Gunilla Pontén. Mixed media collage med tyg och tusch, 51x43 cm. Skänkt till auktionen av konstnären, stadsbrud Gunilla Pontén
Gunilla Pontén, är en svensk modeskapare och konstnär, född 1929.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.000 kr
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
14/10 18:08:31
1.000 kr
1.100 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
17/10 20:35:04
ledande budet*
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Läs mer om Stadsbrudskåren
Gunilla Pontén
Läs mer om Gunilla Pontén